The 5 wwwww חמשת הממי"ם

חמשת הממ"ים בפסקה קולחת אחת, דוגמאות: (תמונה ופסקה)

חזירי בר ומצלמות

עוברי אורח מצלמים חזירים בגן מניה בחיפה 6.3.2022; תופעת חזירי הבר מעסיקה את החיפאים בשנים האחרונות ולפי הכתבות בעתונות המקומית אחוז ניכר מתושבי העיר מוטרדים מנוכחותם.

 

מגרש הכדורגל המוזהב שבחיפה

פעילי הסביבה מארגון 'שומרי הבית' הגיעו למירוץ האופנים ג'ירו ד'איטליה שהתארח ברחבות האספלט של מגרש הכדורגל החיפאי (ברקע). הפעילים הסבירו את הסכנות הטמונות בהבאת אסדות הגז לחוף הכרמל, את פוטנציאל ההרס הסביבתי הצפוי, ואת חלוקת המשאבים הלאומית לידיים פרטיות. בנוסף, הצביעו הפעילים על ה'קונדנסט' הלוא הוא תוצר הלוואי המסוכן של הקידוחים, שיזרום במערכת ויהווה סכנה בפני עצמו. בתמונה פעיל מחלק חומרי הסברה. 5.5.2018, חיפה.

בבל פלצ

תיירים צעירים מצטופפים (פברואר 2018) מעל החלון של  "הספריה הריקה" (ראו כתם אור בקרקע), יצירתו של מיכה אולמן, ושומעים הסבר על ליל שריפת הספרים בכיכר בבל מול הספריה שממנה הוציאו ספרים אל האש, בהשראת הצורר הנאצי. זו אנדרטת זיכרון צנועה וחבויה, חפורה במרחב העירוני ומנוגדת לפסלי הנצחונות הראוותניים הפזורים בברלין מעל בימות שונות.

red_rule

מחנה האקלים 2019 יגור

צלמים בתיעוד האירוע המסיים של 'מחנה האקלים' שהתקיים בשדות קיבוץ יגור ושבו השתתפו פעילי גרינפיס, חיים וסביבה, מגמה ירוקה, נציגי איקס אר ופסטיבל אקטיביזם. 26/10/2019. האירוע היה נדבך נוסף בשרשרת מייצגים שנועדו להסב את דעת הקהל למצב כדור הארץ בעת הזו.

דורון גזית ומיצג הקו האדום בשדות יגור

המיצגים שסיימו את 'מחנה האקלים' התקיימו בשדות קיבוץ יגור 26/10/2019 ובהם השתתפו פעילי גרינפיס, חיים וסביבה, מגמה ירוקה, נציגי איקס אר ופסטיבל אקטיביזם.  בתמונה, המיצג של דורון גזית (בתמונה מימין). האירוע היה נדבך נוסף בשרשרת מופעים שנועדו להסב את דעת הקהל למצב כדור הארץ בעת הזו.

red_rule

D99A8706-gagשר השיכון יואב גלאנט, שר האוצר משה כחלון וראש עיריית חיפה יונה יהב התכנסו במגרש הכדורגל החיפאי לחתימה על 'הסכמי הגג' שנועדו להבטיח מצאי דירות הולם לתושבי חיפה והסביבה לעשרים השנים הבאות. 19.3.2018

red_rule

D99A99010-900.jpg

האוצרת קרן בן הלל בהכנת התערוכה "האסתטיקה של התופת" שנפתחה היום 10.4.2018, בגלריה 'זבולון' שבספריית אוניברסיטת חיפה. התערוכה היא תוצאה של לימודי אוצרות במסגרת תאר שני בחוג לאמנות, ומציגים בה 13 אמנים בציור, פיסול, צילום ובחירור נייר.

red_rule

IMG_5313-906חג עגל הזהב התקיים בשביעי של פסח 2018 בעין הוד. "אהרון" (בתמונה משמאל) ו"בני ישראל" רקדו סביב העגל ושתו לשכרה עד שהופיע "משה" והפסיק את המסיבה, ושרף את העגל. החג הזה, המיוחד לכפר האמנים עין הוד, מבטא שמחה חופש ושחרור ויש האומרים שנועד גם להרגיז.red_rule

התחממות גלובלית

"זיכרו את פריס" (הסכם פריס העוסק הפחתת פליטת גזי חממה, 2015) אומר השלט שעל הדמות המחופשת לפרה, שהשתתפה במשמרת מחאה נגד ההתחממות הגלובאלית. עשרות אזרחים הגיעו למרכז הלסינקי במזג אוויר קר כדי לקחת חלק באירועי המחאה נגד שינויי האקלים הנובעים ממעשי האדם ושמתקיימים בערים רבות בעולם בימי שישי. מרכז הלסינקי 18.10.2019

red_rule

חמשת הממי"ם הם:

מי?     מה?    מתי?    מקום (איפה)?    מדוע??

מה קורה כשחמשת הממי"ם אינם מצורפים לתמונה? באלגן!! הנה המאמר על שבויים בתחתונים שחסרו להם הממי"ם: (פורסם בעין השביעית 26.7.2019 https://www.the7eye.org.il/338527)

red_rule

 

תקנון האתיקה המקצועית של העיתונות – מעודכן 20.2.17 מתוך ה'עין השביעית'
הרצאה (23 דקות) על זכויות יוצרים: על שימושים מותרים ואסורים ביצירות של אחרים.

עוד דוגמאות:

משתתפי כנס דמו (DEMO) בשיחת הפתיחה, 12.2.2018 במלון באנהופר בברלין. הכנס דן בתכניות לימוד בנושא מבקשי מקלט, פליטים ונדידת אוכלוסיה מאזורי מצוקה לאזורים בטוחים. הלימוד על הנושא יאפשר הפגת פחדים של האוכלוסיות הקולטות (לעיתים בעל כרחן) והנקלטות ויאפשר אווירה טובה יותר במצב שבו התופעה הולכת וגוברת.


"הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות בחיים" זה להיות נזיר. כך חושב הכומר לאסלו ארפה (משמאל). זהו גם שם הסרט הדוקומנטרי שהפיקה וביימה אחותו זיטה ארפה (במרכז) במשך שמונה שנים בהן עקבה אחר ההתפתחות של אחיה הצעיר. את הסרט צילם ברונו סנטהמריה רצו (מימין). לאחר הקרנת הבכורה במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי 'ברלינלה' 17.2.2018 בברלין עלו השלושה לבמה כדי לשוחח עם הצופים.

דוגמאות נוספות יכנסו בהמשך